www.kurumlarrehberi.com

resmi ve özel kurumlara erişim noktası

 

 


Anasayfa >
Sosyal Sigortalar
Kurumu >
SSK İşveren İşlemleri

SSK


SSK İŞVEREN İŞLEMLERİ
 


SSK İŞVEREN İŞLEMLERİ:
> SSK Gecikme Zammı Hesaplama Ekranı için tıklayın.
SSK Gecikme Zammı Hesaplama Ekranında tarih seçerek borç dönemlerine göre borç tutarı ve gecikme zammını öğrenebilirsiniz.
> SSK İşveren Borç Durumu Sorgulama için tıklayın.
SSK'nın e-Borcu Yoktur Belgesi Kontrol Uygulaması Ekranı yoluyla işverenler, açılan sayfadaki arama formuna barkod numarası girerek borç durumlarını sorgulayabilir.
> SSK İşveren Kontrol Numarası Sorgulama için tıklayın.
SSK İşveren Sicil Numarası İçin Kontrol Numarası Sorgulama sayfasında İlinizi, Sicil Numaranızı ve Kontrol Numaranızı girip hesapla butonuna tıklayarak İşveren Kontrol Numaranızı öğrenebilirsiniz.
> SSK İşgöremezlik Ödeme Sistemi için tıklayın.
SSK İşgöremezlik Ödeme Sistemine girebilmek için Kullanıcı Adınızı ve Şifrenizi girerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
> SSK İşveren Vizite Kağıdı ve Çalışamazlık Belgesi için tıklayın.
İşveren Vizite Kağıdı ve Çalışamazlık Belgesi Girişi yapabilmek için sayfada bulunan Kullanıcı Kodu, Sistem Şifresi, ve İşyeri Şifresi girerek giriş butonuna tıklamanız gerekmektedir.
> SSK Müstehaklık Sorgulama için tıklayınız.
SSK Müstehaklık Sorgulama sayfasında SSK'lı Çalışan, SSK'lı Emekli, SSK'lı Kurum Personeli için online olarak provizyon sorgulaması yapılabilmektedir. Müstahaklık Sorgulama sayfasında Sorgulama yapabilmek için T.C. Kimlik Numarası ile Provizyon Sorgusu veya SSK Sicil + Karne Numarası ile Provizyon Sorgusu kısımlarından uygun alanlar girilerek ve Sigortalı Türü seçilerek işlem yapılabilir.